محل تبلیغات شما
استفتاء از رهبر معظم انقلاب اسلامی
فطریه

مکان نماز عید فطر
س1065 -  خواندن نماز عید فطر در مسجد و زیر سقف افضل است یا زیر آسمان؟
ج -  کراهت دارد نماز عید را زیر سقف بخوانند.

فطریه مهمان شب عید فطر
س1066 - آیا فطریه مهمان شب عید فطر هم بر عهده میزبان است؟
ج -  مهمان یک شبه نان‌خور محسوب نمی‌شود لذا زکات فطره او بر میزبان واجب نمی‌شود.

پرداخت فطریه توسط نانخور
س1067 - من نانخور پدرم هستم و فطریه من بر گردن پدرم است. آیا می‌توانم فطریه‌ام را خودم بدهم؟
ج -  صحیح نیست؛ بله اگر با اجازه پدر و از طرف او فطریه خودتان را بدهید، مانع ندارد و از عهده پدر ساقط می‌شود.

زمان پرداخت زکات فطره
س1068 - آیا می‌شود زکات فطره را روز عید فطر جدا کرد و چند روز بعد از عید فطر به فقرا داد؟
ج -  مانعی ندارد، لکن در رساندن به فقیر نباید سهل‌انگاری کند و احتیاط واجب این است که هر وقت آن را می‌دهد مجدداً نیت فطره کند.

فطریه جنین
س1069 -  آیا برای جنین لازم است فطریه پرداخت شود؟
ج -  فطریه جنین واجب نیست.

بردن فطریه به شهر دیگر
س1070 - آیا مصرف فطریه در محل‌ها یا شهرهای دیگر با وجود فقیر در همین محل جایز است؟
ج -  بنابر احتیاط در همان شهر پرداخت شود؛ بله اگر در آن شهر مستحق پیدا نشود، می‌تواند آن را به شهر دیگری برد.

س949 - دخترى که خود و خانواده‌اش نمى‌توانند یک جا جهیزیه او را تهیه کنند....؟

س948 - فردى مقدارى از جهیزیّه دخترش را جمع آورى کرده و کنار گذاشته است. پس از چهار سال هنوز دختر ازدواج نکرده...؟

س947 - اگر پدرى جهیزیه‌ى دختر را از مال خمس نداده تهیه کرده باشد و خمس آن را نپردازد، آیا پرداخت خمس آن بر دختر لازم است؟

فطریه ,عید ,  ,فطر ,شهر ,نماز ,عید فطر ,نماز عید ,آن را ,است؟ج   ,به شهر

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

مطالب اینترنتی scenamunmo دوربین مدار بسته-انتقال تصویر-دزدگیر اماکن-برق صنعتی- نور پردازی-. sweepisretur isucisam ღدنیای پونیღ tiostarvellearn facsubsterfbild اتوماسیون صنعتی | OMRON آپدیت نود 32